Amazon Sales Rank Chart

Amazon-verkooprangschikkingsgrafiek 2022

Amazon is de nummer 1 e-commerce marktplaats ter wereld met honderden miljoenen producten. Deze variëteit biedt klanten de kans om de producten te zoeken en te vinden die ze nodig hebben. En hoewel deze variëteit geweldig is voor klanten, is het niet geweldig voor verkopers omdat het grote concurrentie betekent.

Als Amazon-verkoper wilt u weten hoe u zich kunt onderscheiden van de rest. U wilt weten welke producten het meest zullen verkopen, zodat u een goede winst kunt maken. Iedereen is immers in voor het geld.

Gelukkig hebben we de Amazon Sales Rank Chart 2022. Deze grafiek laat zien hoe elke categorie producten scoort op Amazon. Dat helpt u te begrijpen waar uw producten rangschikken, de verkoop te schatten en of u een andere categorie moet kiezen. Als u op het punt staat om op Amazon te gaan verkopen, helpt de verkoopranggrafiek u bij het kiezen van de juiste niche.

Wat is Amazon Sales Rank?

De Amazon Sales Rank is een droom die uitkomt voor elke verkoper. Het toont de huidige rang van het product op de markt. Hoe dichter het bij # 1 is, hoe sneller het uitverkocht is. Het hangt echter allemaal af van het product dat wordt verkocht, omdat elk product anders is. Ambachtelijke benodigdheden met een verkooprang van 300 000 kunnen namelijk meerdere keren per week worden verkocht, maar een huisdecoratie met dezelfde verkooprang verkoopt een paar keer per jaar.

Zie je, het type product speelt een grote rol bij het verkopen van succes. Daarom moet u niet alleen op de rang vertrouwen, maar ook rekening houden met de productcategorie. En om de verkooprang beter te begrijpen, hebt u de Amazon Sales Rank Chart nodig.

Het belang van Amazon Sales Rank Charts

Amazon Sales Rank Charts zijn altijd populair geweest onder verkopers. Ze laten zien hoe productcategorieën op de markt scoren en dienen zo als een gids voor verkopers voor het kiezen van de juiste producten om te verkopen. Ze helpen hen de juiste sourcingbeslissingen te nemen en parameters in te stellen bij het zoeken naar producten om op Amazon te verkopen.

Amerikaanse Amazon Sales Rank Chart (bijgewerkt op 1 november 2021)

CategorieTop .5%Top 1%Top 3%Top 5%Top 10%Top 25%Totale
Apparaten4,4678,93426,80244,67089,340223,351893,404
Kunst, Ambachten, &Naaien55,984111,969335,907559,8441,119,6892,799,22211,196,889
Automotive138,000276,001828,0031,380,0052,760,0096,900,02327,600,091
Baby producten14,29528,59085,769142,948285,897714,7422,858,968
Schoonheid &persoonlijke verzorging48,06196,123288,368480,614961,2282,403,0719,612,282
Boeken426,876853,7522,561,2564,268,7618,537,52121,343,80385,375,213
CD's & Vinyl39,90079,800239,400399,000798,0001,995,0007,980,001
Mobiele telefoons & Accessoires85,568171,136513,407855,6791,711,3574,278,39417,113,574
Kleding, Schoenen, &s jewelry757,0681,514,1354,542,4067,570,67715,141,35437,853,385151,413,540
Elektronica86,119172,238516,715861,1911,722,3824,305,95617,223,823
Alles52,540105,080315,240525,4011,050,8022,627,00410,508,016
Kruidenier & Gastronomisch eten16,53733,07499,221165,368330,736826,8403,307,361
Handgemaakte producten11,07422,14966,446110,743221,487553,7162,214,865
Gezondheid &Huishouden42,69285,383256,150426,917853,8342,134,5858,538,341
Home &Keuken495,173990,3462,971,0394,951,7329,903,46324,758,65999,034,634
Industrieel &Wetenschappelijk67,060134,121402,363670,6041,341,2093,353,02213,412,089
Films &TV26,79053,580160,741267,902535,8041,339,5105,358,039
Muziekinstrumenten9,01818,03554,10690,176180,352450,8801,803,521
Office-producten48,25996,518289,554482,591965,1812,412,9539,651,810
Patio, Gazon, & Tuin60,974121,948365,844609,7411,219,4813,048,70312,194,813
Dierenbenodigdheden27,38854,776164,327273,878547,7551,369,3885,477,552
Software8721,7455,2348,72317,44643,615174,459
Sport &Outdoors149,055298,110894,3301,490,5492,981,0997,452,74729,810,988
Tools &Home Improvement118,906237,812713,4351,189,0582,378,1155,945,28823,781,150
Speelgoed &Spelletjes39,28978,579235,736392,894785,7881,964,4707,857,878
Videospellen5,00710,01330,03950,065100,130250,3251,001,300
Totalen2,826,9735,653,94616,961,83828,269,73056,539,460141,348,650565,394,601

Canada Amazon Sales Rank Chart (bijgewerkt op 1 november 2021)

CategorieTop .5%Top 1%Top 3%Top 5%Top 10%Top 25%Totale
Automotive16,57333,14799,441165,734331,469828,6723,314,687
Baby3,1056,21018,63131,05262,105155,262621,048
Schoonheid &persoonlijke verzorging9,28418,56755,70292,836185,673464,1821,856,726
Boeken87,956175,912527,736879,5601,759,1194,397,79917,591,194
Kleding, Schoenen, & Accessoires105,290210,580631,7411,052,9012,105,8025,264,50621,058,023
Elektronica29,52959,057177,172295,286590,5731,476,4325,905,728
Alles10,17920,35861,075101,792203,584508,9602,035,841
Kruidenier & Gastronomisch eten2,4074,81314,44024,06748,135120,337481,347
Handgemaakt2855701,7102,8505,70114,25257,008
Gezondheid &Persoonlijke verzorging11,44222,88468,652114,420228,840572,0992,288,397
Home &Keuken93,951187,901563,704939,5071,879,0154,697,53618,790,145
Industrieel &Wetenschappelijk4,7349,46828,40547,34294,683236,708946,832
Sieraden1122651082175422,167
Bagage & Tassen2412193997388
Films &TV4,0848,16924,50740,84581,689204,223816,892
Muziek10,07720,15360,459100,765201,530503,8262,015,304
Muziekinstrumenten, Podium, &studio1,9603,92011,75919,59839,19697,991391,964
Office-producten6,44512,88938,66764,445128,890322,2261,288,903
Patio, Gazon, & Tuin8,71317,42552,27687,127174,255435,6371,742,547
Dierenbenodigdheden8,19816,39749,19181,985163,970409,9241,639,697
Schoenen & Handtassen22451352254491,1234,493
Sport &Outdoors24,32748,654145,961243,268486,5361,216,3394,865,355
Tools &Home Improvement26,06952,138156,413260,688521,3761,303,4405,213,758
Speelgoed &Spelletjes9,45918,91856,75394,588189,176472,9411,891,762
Videospellen1,7103,42010,25917,09834,19685,489341,957
Horloges61236601192981,193
Totalen475,817951,6342,854,9014,758,1689,516,33623,790,83995,163,356

Britse Amazon Sales Rank Chart (bijgewerkt op 15 juni 2021)

CategorieTop .5%Top 1%Top 3%Top 5%Top 10%Top 25%Totale
Automotive30,09560,190180,571300,951601,9021,504,7566,019,024
Baby producten9,49618,99156,97494,957189,915474,7861,899,145
Schoonheid19,70139,402118,207197,011394,022985,0553,940,218
Boeken230,043460,0861,380,2592,300,4324,600,86511,502,16246,008,646
Bedrijfsleven, Industrie, & Wetenschap9,15618,31354,93991,565183,130457,8251,831,298
CD's & Vinyl23,50447,008141,025235,042470,0841,175,2104,700,840
Kleding132,549265,098795,2941,325,4902,650,9816,627,45226,509,807
Computers & Accessoires20,29140,582121,746202,910405,8201,014,5504,058,199
Doe-het-zelf & Gereedschap48,22496,447289,342482,236964,4722,411,1809,644,721
DVD &Blu-ray6,93413,86841,60469,340138,680346,7001,386,800
Elektronica & Foto42,43884,877254,630424,383848,7662,121,9158,487,661
Alles14,88429,76789,301148,835297,670744,1762,976,704
Mode6,24612,49337,47862,464124,928312,3201,249,281
Tuin &Buiten19,29438,588115,764192,941385,881964,7033,858,812
Kruidenier8,13916,27748,83281,387162,774406,9361,627,742
Handgemaakte producten1,5023,0059,01415,02430,04775,118300,473
Gezondheid &Persoonlijke verzorging14,88029,76089,279148,798297,595743,9882,975,950
Huis & Tuin14,91729,83489,503149,172298,344745,8612,983,444
Home &Keuken126,645253,290759,8701,266,4502,532,9006,332,24925,328,995
Juwelier14,57429,14787,441145,736291,471728,6782,914,710
Grote apparaten2,7905,58016,74127,90155,803139,507558,026
Verlichting9,34418,68956,06693,444186,887467,2181,868,872
Bagage8,96817,93753,81189,685179,370448,4241,793,697
Muziekinstrumenten &DJ5,28010,56031,68052,800105,600263,9991,055,997
PC &video games2,8545,70917,12628,54457,087142,718570,873
Dierenbenodigdheden14,01528,02984,088140,146280,292700,7302,802,920
Schoenen & Tassen58,152116,305348,914581,5231,163,0452,907,61311,630,452
Software2835651,6952,8265,65114,12856,512
Sport &Outdoors44,96489,928269,785449,642899,2842,248,2098,992,837
Briefpapier & Kantoorbenodigdheden17,98535,970107,910179,850359,700899,2493,596,996
Speelgoed &Spelletjes29,83959,678179,035298,391596,7831,491,9575,967,828
Horloges4,2218,44225,32642,21084,421211,051844,205
Totalen992,2081,984,4175,953,2519,922,08419,844,16949,610,421198,441,685

Mexico Amazon Sales Rank Chart (bijgewerkt november, 2021)

CategorieTop .5%Top 1%Top 3%Top 5%Top 10%Top 25%Totale
Alimentos y Bebidas6211,2413,7246,20612,41231,031124,124
Automotriz y Motocicletas4,3128,62425,87143,11886,236215,589862,355
Bebé1,2962,5927,77612,96125,92164,803259,211
Belleza4,6999,39728,19146,98693,972234,929939,716
Deportes y Aire libre9,07718,15454,46390,772181,543453,8581,815,432
Electrónicos12,72425,44976,346127,243254,487636,2162,544,865
Herramientas y Mejoras del Hogar7,85815,71747,15078,583157,165392,9131,571,652
Hogar y Cocina23,67947,358142,075236,791473,5831,183,9574,735,828
Industria, Empresas y Ciencia1,1292,2586,77411,29022,58056,450225,799
Instrumentos Musicales9471,8955,6859,47418,94947,372189,488
Jardín5511,1033,3085,51311,02627,565110,258
Juguetes y Juegos5,61011,22033,65956,098112,197280,4921,121,966
Libros10,58321,16663,497105,828211,657529,1412,116,565
Música1,7653,53010,59117,65235,30388,258353,031
Oficina y Papelería2,6835,36616,09926,83253,663134,158536,630
Productos Handgemaakt2154301,2912,1524,30410,76043,038
Productos para Animales2,2924,58413,75222,91945,838114,596458,384
Ropa, Zapatos en Accesorios47,52995,058285,173475,289950,5782,376,4449,505,775
Salud y Cuidado Persoonlijk2,7455,48916,46827,44754,894137,236548,943
Software971935809661,9334,83219,326
Videojuegos7411,4824,4467,41014,82037,051148,203
Totalen141,153282,306846,9181,411,5292,823,0597,057,64728,230,589

Hoe een Amazon Sales Rank Chart te gebruiken?

U kunt de Amazon Sales Rank Chart gebruiken voor productonderzoek. Met behulp van de Amazon Sales Rank Charts kunt u bepalen welke producten goed en snel verkopen. Dit voorkomt dat u geld verliest op items die traag verkopen of niet echt verkopen. Deze grafieken zijn uitstekend in het schatten van de vraag naar een product, waardoor u de kans krijgt om producten te kiezen waar altijd vraag naar zal zijn. En het is heel eenvoudig om de categorie te kiezen, omdat hoe hoger de verkooprang, hoe meer verkopen het genereert.

Helaas heeft Amazon in januari 2018 de optie voor het bepalen van het aantal producten per categorie verwijderd. Dit maakte het moeilijk om verkoopranglijsten te maken. Daarmee voelden verkopers zich verloren en konden ze geen manier vinden om te bepalen welke producten ze moesten verkopen.

Hoe maak je een Amazon Sales Rank Chart?

Sinds Amazon de gegevens over het aantal producten per categorie verwijderde, wendden mensen zich tot CamelCamelCamel en Keepa bij het beslissen over productsourcing. Ik zeg niet dat dit slecht is, want de informatie die ze verstrekken is waardevol. Ze stellen verkopers in staat om te kijken naar de geschiedenis van een product en de kans dat het blijft worden verkocht. Het lijkt er echter op dat verkopers de voorkeur geven aan de Verkooprangschikking omdat het hen een beter overzicht geeft van de markt en hoe elke categorie scoort.

Hier is geweldig nieuws voor huidige en toekomstige Amazon-verkopers …

Hoewel Amazon de optie heeft verwijderd om eenvoudig het aantal producten in een categorie te bepalen, is er een manier om een Amazon Sales Rank Chart te maken.

Hoe?

Je moet Keepa gebruiken!

Keepa laat je het aantal producten zien dat het op Amazon volgt. Als u meer onderzoek doet, kunt u het aantal producten achterhalen dat het per categorie en zelfs subcategorie bijhoudt. Hoewel deze gegevens echt waardevol zijn, worden ze niet gepresenteerd in een gebruiksvriendelijk formaat, waardoor het moeilijk te lezen en te begrijpen is. Bovendien wordt het niet weergegeven in een tabel die de verkooprang als een percentage van elke categorie weergeeft.

Dat moet je dus zelf doen!

Als u een Amazon-verkooprangschikkingsdiagram wilt maken, moet u het volgende doen:

  • Een tabel maken in Excel
  • Voeg de gegevens toe die Keepa u heeft verstrekt
  • Een wiskundige vergelijking toevoegen voor het berekenen van het percentage in elke cel

In de bovenstaande tabellen kunt u zien dat we het hoogste kwartaalpercentage in de belangrijkste categorieën hebben gerangschikt. U kunt ons voorbeeld volgen of uw eigen voorbeeld maken met de gegevens die u wilt of nodig hebt.

De Amazon-verkooprangschikking en het succes van de verkoper

Het lijdt geen twijfel dat het hebben van een Sales Rank Chart u helpt de juiste beslissing te nemen als het gaat om productsourcing. Dat betekent echter niet dat u er 100% op moet vertrouwen.

Wanneer u beslist welke producten u wilt verkopen, moet u rekening houden met de grafiekgegevens, maar ook productonderzoekstools gebruiken zoals Jungle Scout, Helium 10, Viral Launch en AMZScout. Gebruik ook Keepa en CamelCamelCamel voor het volgen van de positie van producten op de markt.

In feite kunt u de Keepa-extensie in uw browser installeren om verkoopgrafieken op uw Amazon-pagina te hebben. Hiermee kunt u ook de prijzen van producten volgen, prijswaarschuwingen instellen en nog veel meer.

3 factoren die van invloed zijn op de verkooprang van Amazon

Amazon onthult niet hoe het de verkooprang berekent. Verkopers hebben echter ontdekt dat sommige factoren het beïnvloeden. Deze factoren zijn:

1. Categorie

De verkooprang van het product is afhankelijk van de categorie. Namelijk, als u een fotolijst in twee categorieën verkoopt: "Home Decor" en "Camer & Photo", zal deze beter scoren in de eerste omdat deze nauwkeuriger is voor het product. Daarom is het belangrijk om de juiste rubriek voor uw producten te selecteren bij het maken van hun vermelding.

2. Verkoop

Dit omvat het aantal verkopen, de recentheid van de verkopen en de geschiedenis van de verkopen. In termen van het aantal verkopen, hoe meer verkopen u heeft, hoe hoog de verkooprangschikking van uw product (en) heeft. Als het gaat om de recentheid van de verkoop, verhoogt consistente verkoop de verkooprang, terwijl de inconsistente, deze verlagen. En ten slotte dient de verkoopgeschiedenis als een rapportkaart met de eerdere verkopen, waarmee Amazon het aantal toekomstige verkopen kan schatten.

3. Optimalisatie van vermeldingen

De advertentie-optimalisatie werkt als SEO voor Amazon, omdat verkopers hiermee hun productvermeldingen kunnen rangschikken op zoekwoorden en organisch verkeer kunnen genereren. Omdat geoptimaliseerde aanbiedingen meer verkeer genereren, is de kans groter dat iemand ze koopt. En, zoals we weten, staat meer verkoop gelijk aan een hogere verkooprang.

Tips om de verkooprang van uw product te verbeteren

1. Doe goed productonderzoek

Het begint allemaal met het vinden van het juiste product om te verkopen. Je wint of verliest het spel van Amazon-verkopen. Daarom moet je goed productonderzoek doen met behulp van een van de populaire tools zoals Jungle Scout, Viral Launch, Helium 10, AMZScout, Unicorn Smasher en dergelijke. Als u dit doet, kunt u producten vinden waar veel vraag naar is door lage concurrentie. Die producten zullen u verkopen en u geld opleveren.

2. Optimaliseer uw productvermeldingen

Geoptimaliseerde productvermeldingen rangschikken producten hoger op de Amazon-productpagina, wat leidt tot een grotere kans op verkoop. Als u uw productvermeldingen wilt optimaliseren, moet u het volgende doen:

  • Schrijf de titel van een beschrijvend product dat relevante trefwoorden bevat
  • Schrijf een gedetailleerde productbeschrijving met de juiste trefwoorden
  • Voeg afbeeldingen van hoge kwaliteit toe, vergezeld van Alt-tekst
  • Stel een scherpe prijs in

3. Focus op dagelijkse verkoop

Als u uw verkooprang wilt verhogen, moet u zich concentreren op uw dagelijkse verkoop. Ze hebben een directe impact op de rang en zorgen ervoor dat deze consistent blijft. Ook zullen ze resulteren in groei op lange termijn omdat ze min of meer dezelfde rang zullen behouden. En producten die lange tijd een goede rang behouden, ontvangen meer omzet, waardoor u uw bedrijf kunt laten groeien.

4. Promoot uw productvermeldingen

Promotie, promotie, promotie! Het is de beste manier om uw producten voor de ogen van de consument te plaatsen. U kunt uw productvermeldingen op verschillende manieren promoten, waaronder Amazon PPC, sociale media + advertenties en weggeefacties.

About the Author: Dan Boom

You May Also Like

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *